Drogi Użytkowniku, Zanim rozpoczniesz korzystanie z naszego Serwisu zapoznaj się z Regulaminem oraz Polityką prywatności:
Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem stron internetowych: www.akcjaserca.pl, www.special-patrol.pl, www.wodnepogotowieratunkowe.org.pl, www.motorowodny.org.pl i zobowiązuje się do przestrzegania jego postanowień w trakcie korzystania z tych stron.
Oświadczam, że zapoznałem się z Polityką prywatności stron internetowych www.akcjaserca.pl, www.special-patrol.pl, www.wodnepogotowieratunkowe.org.pl, www.motorowodny.org.pl. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z Polityką prywatności wyżej wymienionych stron www.
Przejdź do serwisu
Powrót
Sztab WOŚP

Podhalański Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.  Odbywa się tradycyjnie w druga niedzielę stycznia każdego roku. W ciągu poprzednich 25 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 650 mln PLN. Sztab tworzy się w celu przygotowania i organizacji zbiórki publicznej w terenie otwartym. Sztaby zorganizowane są w większości miast i miasteczek w Polsce, ale działają prężnie także poza granicami kraju. Co roku tworzonych jest ok. 1500 Sztabów, w ramach których na ulice miast wychodzi 120 000 wolontariuszy.

XXVI FINAŁ 14 stycznia 2018 Zbieramy środki "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków"
INFORMACJE!!!
Drodzy Wolontariusze!

Oficjalnie zostaliśmy zarejestrowani jako Sztab kwestujący na rzecz 26. Finału, możemy zatem zacząć rekrutację.
Wolontariuszy zgłaszanych przez Szkoły, zachęcamy do kontaktu z opiekunami Wolontariatu.
Wolontariusze indywidualni mają 3 możliwości zapisów:
1. Możecie przyjść do siedziby naszego Sztabu na os. Witosa 19/4 w Nowym Targu od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17 wraz ze zdjęciem, by tutaj wypełnić ankietę wstępną  (jeśli byliście wolontariuszami w naszym Sztabie podczas 25. Finału i nie chcecie zmienić zdjęcia, nie musicie zabierać go ze sobą).
2. Możecie także odebrać w naszej siedzibie puste ankiety wstępne, wypełnić w domu a następnie zwrócić do nas wraz ze zdjęciem (jeśli byliście wolontariuszami w naszym Sztabie podczas 25. Finału i nie chcecie zmienić zdjęcia, nie musicie zabierać go ze sobą).
3. Możemy również wysłać Wam ankiety wstępne mailowo. Wydrukujecie je we własnym zakresie i gotowe wraz ze zdjęciem (jeśli byliście wolontariuszami w naszym Sztabie podczas 25. Finału i nie chcecie zmienić zdjęcia, nie musicie zabierać go ze sobą) dostarczycie do nas do biura na os. Witosa. Jeśli chcecie otrzymać ankietę w ten sposób wyślijcie nam wiadomość na adres sztab@akcjaserca.pl podając swoje imię i nazwisko.
Ankiety wstępne  należy zwrócić do nas najpóźniej do dnia 17 listopada.
Po otrzymaniu wstępnej ankiety i wprowadzeniu danych do systemu, dostaniecie od nas ankietę właściwą, którą należy do nas zwrócić najpóźniej do dnia 08.12.2017
 
W razie pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji :)

 

W razie pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji.
Karolina Lipkowska kontakt: 533-211-147
Romana Nowacka kontakt: 533-211-127
sztab@akcjaserca.pl
 
Bieżące informacje dotyczące najbliższego Finału - będą znajdywały się na naszym profilu Facebookowym:
Podhalanski Sztab WOŚP - ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!


Wielu z nas związanych jest z Fundacją WOŚP od kilkunastu lat.

Podhalański sztab WOŚP organizowany jest w Nowym Targu przez Akcję Serca od 2009 roku. Organizatorzy Sztabu związani są z Fundacja oraz Jurkiem Owsiakiem od wielu lat. Swoje doświadczenie zbierali nie tylko podczas Finałów w Warszawie, ale i innych miastach w Polsce np. Wrocławiu, Zielonej Górze czy Częstochowie. W dalszym ciągu współpracują z Fundacją przy organizacji pozostałych eventów przez nią firmowanych, stanowią bądź stanowili również kadrę instruktorską szkoleń Pokojowego Patrolu oraz programu edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować. W czasie swojego funkcjonowania zebraliśmy ponad 370000 zł. Podczas 24. Finału WOŚP zebraliśmy rekordową do tej pory kwotę 72000 zł. czyli o przeszło 20000 zł. więcej niż w roku ubiegłym. Było to możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy oraz hojności wszystkich, którzy wrzucili choćby symboliczny grosik do puszki wolontariusza. Dziękujemy!Każdego roku w działania naszego Sztabu oprócz grup wolontariuszy z Nowego Targu jak np. uczniowie ZSTiP, prywatnego LO czy „wojaków” z Airsoft Podhale włączają się wolontariusze z pobliskich miejscowości tj. Białki Tatrzańskiej, Białego Dunjaca, Czarnego Dunajca. W tym roku zbierała z nami także grupa wolontariuszy z LO w Krościenku nad Dunajcem.
W czasie swojego funkcjonowania podczas Finału w naszym mieście organizowaliśmy koncerty plenerowe, na których zagrali m.in. Depress, Odszukać listopad, zespół Uda, oraz mecze Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich z Olimijczykami oraz zawodnikami klubu Podhale Nowy Targ. Niejednokrotnie podczas naszych Finałów, odbywały się pokazy walk Słowian (Drużyna Lugiów z Zakopanego) z Wikingami (Horda Włóczni i Młota z Nowego Targu).  Z roku na rok wzrasta także liczba tzw. imprez zamkniętych organizowanych w ramach działania Podhalańskiego Sztabu WOŚP. Oprócz kwesty podczas imprez organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury czy ludzi aktywnych, dbających o zdrowie i kondycję w HI Fitness, nasze puszki pojawiły się także w miejscach dla smakoszy jak np. Bar u Romka, Pizzeria Jaga czy Deja Vue oraz w miejscach dla osób łaknących nieco innych doznań „kulinarnych” tj. w Szufladzie, Ragnarok Pub czy nowotarskiej Plamie.Rokrocznie możemy liczyć także na wsparcie lokalnych firm, które przekazują nam rzeczy na licytacje prowadzone podczas wszystkich imprez finałowych. Podczas ich trwania można było zdobyć zarówno stroje sportowe przekazane np. przez Justynę Kowalczyk czy Teddy’ego Błażusiaka, gadżety przekazane przez MMKS Podhale, Hokejową Reprezentacje Artystów Polskich, wejściówki na termy,  vouchery na fitness, ubrania produkowane przez lokalne firmy, rzeźby z lokalnych pracowni rzeźbiarskich i wiele innych.Podczas tej mroźnej zbiórki finałowej także nasi wolontariusze mogli skorzystać z uprzejmości nowotarskich firm np. Kuchnia Polska, u Romka, Deja Vue, Rezerwat, Willa Toscana, Oberża pod Różą, Lemon Bar czy Absynt, w których czekały na nich gorące posiłki i napoje. Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc i okazane serducho :)Wszystkie osoby chcące wspmóc nas podczas kolejnych finałów, pomóc w organizacji koncertów, przekazać gadżety na licytacje lub po prostu z nami być - zapraszamy do kontaku :) Razem możemy więcej!!!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:
Akcja Miś 
Finał 2014
Finał 2013

Finał 2012

Bądźcie też na nami na Facebooku :)  https://www.facebook.com/PodhalanskiSztabWosp
Formularz kontaktowy
Pliki do pobrania
  • Karolina Lipkowska
    + 48 533 211 147
  • Romana Nowacka
    +48 533 211 127