Drogi Użytkowniku, Zanim rozpoczniesz korzystanie z naszego Serwisu zapoznaj się z Regulaminem oraz Polityką prywatności:
Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem stron internetowych: www.akcjaserca.pl, www.special-patrol.pl, www.wodnepogotowieratunkowe.org.pl, www.motorowodny.org.pl i zobowiązuje się do przestrzegania jego postanowień w trakcie korzystania z tych stron.
Oświadczam, że zapoznałem się z Polityką prywatności stron internetowych www.akcjaserca.pl, www.special-patrol.pl, www.wodnepogotowieratunkowe.org.pl, www.motorowodny.org.pl. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z Polityką prywatności wyżej wymienionych stron www.
Przejdź do serwisu
Powrót
Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie

Zapraszamy Państwa na niezwykły rejs po Wyspach Kanaryjskich - najdalej na południe wysuniętych terytoriach Hiszpanii. 

Wyspy te zwane są „szczęśliwymi wyspami” albo „wyspami wiecznej wiosny”, ponieważ nawet w okresie zimowym temperatura nie spada tutaj poniżej 20 st.C i dominuje łagodny klimat. 

To sprawia, że każda pora roku jest równie dobra, żeby się tam wybrać! Najlepiej razem z NAMI!

 

ŻEGLUJEMY Z LUDŹMI W KAŻDYM WIEKU!

Kanary raj siedmiu wysp, pochodzenia wulkanicznego: La Palma, Lanzarote, Fuerteventura, Gran Canaria, Teneryfa, Hierro i Gomera. Każda oferuje inne atrakcje, jednak łączy je kilka zasadniczych cech: piękne piaszczyste plaże, przyjemna pogoda i przezroczysta woda, co służy oddawaniu się sportom wodnym, a także wędrówkom górskim.

Te wyspy odkryli arabscy marynarze, następnie przeszły pod władanie francuskie, portugalskie, a w końcu w ręce hiszpańskie.Wyspy Kanaryjskie charakteryzuje niezwykła i wyjątkowa przyroda, zlokalizowane są tutaj cztery  z siedmiu głównych hiszpańskich parków narodowych.

La Palma – to tutaj znajduje się największy krater na świecie o średnicy 9 km!  -Calderia del Tarburiente. To miejsce jest idealne dla każdego aktywnego turysty.  Tutaj znajduje się też wyjątkowy niewielki trójkątny plac.Kolejną wyspą jest Lanzarote, słońce świeci tutaj 330 dni w roku, opady deszczu występują rzadko, co nadaje ten wyspie pustynny charakter, ale o łagodnym klimacie, temperatura waha się tutaj w okolicach 25 stopni C – do tego czyste, pełne jodu powietrze…

Fuerteventura – znajdująca się zaledwie 100 km od wybrzeży Afryki olśniewa swoimi długimi piaszczystymi plażami i krystaliczną wodą, oferuje i gwarantuje świetny wypoczynek wśród fal, na delikatnych piaszczystych piaskach. Teneryfa – charakterystyczną atrakcją jest wulkan Thiede, jest to trzeci największy wulkan na świecie, będący jednocześnie największym szczytem w Hiszpanii.Stożek wulkanu wraz z kraterem o średnicy 15 km i obwodzie 40 km stanowi Park Narodowy Thiede. Niezwykłe miejsce, które przypomina pustynny krajobraz, a jednocześnie można napawać się widokiem pięknych błękitnych wód. Santa Cruz, stolica Teneryfy przykuwa uwagę miłośników egzotycznych zwierząt – może pochwalić się kolekcją papug, podwodnym światem akwarium, tunelem rekinów a także Planetą Pingwinów!- czyli najbardziej odkrywczej wystawy i największego na świecie pingwiniarium.Na trasie zwiedzania nie sposób pominąć placu z czterobocznym krzyżem czyli Plaza de Espańa… a zresztą, resztę ciekawych i wartych miejsc może odkryjecie sami? ;) Podpowiemy, ze niezwykłym zjawiskiem są też tzw. czarne plaże, które powstały z pyłu wulkanicznego.       

Brzmi intrygująco? Jeśli nie, to zapraszamy chociażby do dobrej zabawy w towarzystwie  opływających jacht delfinów.

Gran Canaria – dla miłośników tętniącego, pełnego energii i rozrywek życia. Oprócz sportów wodnych, można wziąć udział w organizowanych przeróżnych konkursach, np. latawców, rzeźb z piasku. Gran Canaria oferuje bogate kalendarium wydarzeń np. huczna Fiesta de la Rama na ulicach Agaete, czy obchody miasta ze spektakularnym pokazem ogni sztucznych. Nie może Ciebie tam zabraknąć!

A jeśli chcielibyście odetchnąć i zatopić się w romantyczny nastrój, to swoje piękno oferuje La Gomera i El Hierro. 

La Gomera - niewielka wyspa, na której znajduje się Park Narodowy Garajonay. Miłośnicy pieszych wędrówek mogą zaserwować sobie spacer zielonymi dolinami i skalnymi zboczami. A może chcielibyście zaobserwować z nami niezwykłe zjawisko „morza chmur”? Podziwiać niezwykle rzadkie gatunki drzew, które już nie praktycznie nie istnieją na innych kontynentach? Może podpatrzeć jak płynie życie w tradycyjnej rybackiej wiosce? Do wyboru wiele różnych aktywności – znajdzie się coś dla każdego!El Hierro - podobnie jak La Gomera, zachęca pięknymi widokami i spokojną atmosferą. Ma bardziej górzysto – skalisty charakter.  El Hierro to wczasy pełne spacerów górskimi przełęczami i dzikimi zakątkami.  Może warto obejrzeć panoramę wyspy z najwyższego punktu wypadowego? Albo miejsce, w którym żyją sporych rozmiarów jaszczurki. Można wybrać się do najstarszej osady na wyspie i zobaczyć jak żyli przodkowie. Rejs z nami to obietnica wspaniałej przygody - i dużo więcej, niż jest w stanie zaoferować typowa wycieczka na Kanary ze zwykłego biura podróży!

Jeśli jesteście Państwo gotowi odkryć z nami w pełni urok i bogactwo "Szczęśliwych Wysp" - skontaktujcie się z nami!

* Nie wymagamy żadnego doświadczenia w żeglowaniu - w cenę rejsu wliczony jest kapitan i oficer
* Termin rejsu ruchomy- jesteśmy w stanie dostosować się do wymagań Klientów
(i dostępności lotów) :) 

Pytania? Wątpliwości? Zadzwoń a natychmiast je rozwiejemy!
  • Karolina Lipkowska
    + 48 533 211 147
  • Romana Nowacka
    +48 533 211 127