Drogi Użytkowniku, Zanim rozpoczniesz korzystanie z naszego Serwisu zapoznaj się z Regulaminem oraz Polityką prywatności:
Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem stron internetowych: www.akcjaserca.pl, www.special-patrol.pl, www.wodnepogotowieratunkowe.org.pl, www.motorowodny.org.pl i zobowiązuje się do przestrzegania jego postanowień w trakcie korzystania z tych stron.
Oświadczam, że zapoznałem się z Polityką prywatności stron internetowych www.akcjaserca.pl, www.special-patrol.pl, www.wodnepogotowieratunkowe.org.pl, www.motorowodny.org.pl. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z Polityką prywatności wyżej wymienionych stron www.
Przejdź do serwisu
facebook
Powrót
Azory

Azory

Zapraszamy Państwa w niezwykły rejs na Azory - do najbardziej odległego, najbardziej egzotycznego i najbardziej fascynującego zakątka Unii Europejskiej!

Azory

Azory położone są na samym środku Atlantyku, aż 1500 km od kontynentalnej Portugalii i jedynie 2000 km od wschodnich brzegów Kanady. Właśnie to oddalenie od stałych lądów oraz wulkaniczne pochodzenie wysp decyduje o ich specyficznym charakterze.Z jednej strony księżycowy, wulkaniczny krajobraz, z drugiej – niesamowicie bujna roślinność. A dodatkowo powiew prawdziwej historii spod znaku wielkich odkryć geograficznych.

O pochodzeniu wysp dobitnie świadczy ukształtowanie terenu – mnóstwo tam wygasłych i czynnych wulkanów, wysokich kraterów, kalderów wypełnionych barwnymi jeziorami, fumaroli, bulgocących błotnistych „kałuż”, gorących źródeł czy czarnego piasku na plażach. Jest to obszar nadal aktywny sejsmicznie, a ostatnia wielka erupcja z 1957 roku powiększyła jedną z wysp – Faial – o spory przylądek.

Azory

Rozkwit gospodarczy archipelagu, na który składa się dziewięć wysp, zapoczątkowany został w epoce wielkich odkryć geograficznych, czyli w XV-XVI wieku, stanowiły one ważny przystanek w drodze między kontynentami. Na wyspę przywieziono wówczas wiele nowych roślin, a świetny klimat i żyzne wulkaniczne gleby sprzyjające uprawom sprawiały, że wszystkie rośliny doskonale się przyjmowały. O ile wybrzeża Azorów są raczej skaliste, to centrum lądu stanowi istny eden, zachwycający bogactwem i bujnością roślinności. Rosną tu różne odmiany kwiatów, bananowce, winorośle, a nawet jedyna w Europie plantacja herbaty. Co ciekawe, na Azorach nie ma prawie w ogóle zwierząt.

Sao Miguel – największa z wysp archipelagu, na której usytuowana jest stolica Azorów – Ponta Delgada; zwana jest „zieloną wyspą”. Najsłynniejszym miejscem na Sao Miguel są gorące źródła w dolinie Furnas, gdzie turyści mogą skorzystać ze zdrowotnych kąpieli. Znajdują się tam 22 źródła termalne i błotne gejzery, pomagające leczyć wiele różnych chorób. Obok, w otoczeniu bujnej, egzotycznej roślinności usytuowany jest XVIII-wieczny park zdrojowy Terra Nostra. Energia geotermalna wykorzystywana jest też w celach kulinarnych – w otworach wywierconych w ziemi gotuje się w zamkniętych garnkach tradycyjną potrawę mięsno-warzywną - Cozido de Caldeiras.

Azory

Inną ciekawą atrakcją wyspy jest krater Sete Cidades (Siedmiu Miast) , którego dno o średnicy ok. 12 km wypełniają dwa jeziora, z których jedno jest zielone, a drugie błękitne. Na Sao Miguel znajduje się też najstarsza i  jedyna w Europie plantacja herbaty w Gorreana i plantacje ananasów, z których wytwarza się alkoholową specjalność wyspy – likier Acor Pineapple. Sao Miguel jest świetnym miejscem do odbycia wędrówek, na wyspie wytyczonych jest wiele pieszych szlaków.

Azory

Wyspa Faial mieści jeden z najsłynniejszych portów świata – Hortę. Powiewają tu flagi wszystkich krajów świata, a ściany, mury i chodniki pełne są wymalowanych dat, imion i nazw jednostek – przesąd mówi, że marynarze muszą zostawić tam po sobie jakiś ślad, żeby zapewnić sobie pomyślne wiatry, przychylność Neptuna i syren. Wyspa Faial to także Przylądek Capelihnos, geologiczny fenomen, o który wyspa powiększyła się w 1957 roku, na skutek erupcji podwodnego wulkanu. 

Azory

Terceira – czyli „Trzecia”, gdyż została odkryta jako trzecia, ale jest też trzecią wyspą co do wielkości na Azorach. Wizytówką wyspy jest Angra do Heroismo, miasto portowe, które stanowiło w dawnych latach istotny punkt nawigacyjny, a nieco później – magazyn drogocennych kruszców i przypraw. Starówka Angry wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a samo miasto jest najpiękniejszym na całym archipelagu. Zachwyca zachowany oryginalny układ urbanistyczny, twierdza usytuowana na kraterze wygasłego wulkanu, kościoły, pałace, a przede wszystkim słynna ulica domów kupieckich z XVII i XVIII wieku - Rua de Se.

Azory

Santa Maria to najdalej na wschód wysunięta wyspa Azorów, jedyna, na której można uświadczyć plaż z białymi piaskami, na wszystkich innych piasek ma kolor czarny, czerwony lub brązowy. To tam też znajdują się przepiękne winnice, które uprawiane są w układzie tarasowym i miejscami schodzą aż do morza. 

Azory

Najdalej wysuniętą na zachód wyspą Azorów jest wyspa Flores o wyjątkowo bujnej roślinności. Jest to jednocześnie najdalej na Zachód wysunięty punkt Europy. Odległość między tymi skrajnymi wyspami archipelagu wynosi ok. 600 km.

Azory

Jeszcze w latach 80-tych okolice Azorów słynęły jako ośrodek wielorybnictwa. Te czasy na szczęście już minęły, choć na wyspach nadal sporo jest śladów tej działalności. Wszystkich ciekawych historii i tradycji wielorybniczej zaprosić można do któregoś z muzeów powstałych w budynkach dawnych przetwórni – w Sao Roque na wyspie Pico oraz w Horcie na wyspie Faial. Obecnie byli wielorybnicy trudnią się pokazywaniem wielorybów turystom – największe ze ssaków są wielką atrakcją turystyczną.

 Azory

Ten rejs to obietnica wspaniałej przygody i niepowtarzalna możliwość odwiedzenia najbardziej egzotycznego zakątka Europy!

* Nie wymagamy żadnego doświadczenia w żeglowaniu - w cenę rejsu wliczony jest kapitan i oficer
* Termin rejsu ruchomy- jesteśmy w stanie dostosować się do wymagań Klientów
(i dostępności lotów) :) 

Pytania? Wątpliwości? Zadzwoń a natychmiast je rozwiejemy!
  • Karolina Lipkowska Karolina Lipkowska
    + 48 533 211 147
  • kursy-motorowodne
  • dostępne w ofercie Akcja Serca
  • dostępne w ofercie Akcja Serca
  • dostępne w ofercie Akcja Serca