Drogi Użytkowniku, Zanim rozpoczniesz korzystanie z naszego Serwisu zapoznaj się z Regulaminem oraz Polityką prywatności:
Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem stron internetowych: www.akcjaserca.pl, www.special-patrol.pl, www.wodnepogotowieratunkowe.org.pl, www.motorowodny.org.pl i zobowiązuje się do przestrzegania jego postanowień w trakcie korzystania z tych stron.
Oświadczam, że zapoznałem się z Polityką prywatności stron internetowych www.akcjaserca.pl, www.special-patrol.pl, www.wodnepogotowieratunkowe.org.pl, www.motorowodny.org.pl. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z Polityką prywatności wyżej wymienionych stron www.
Przejdź do serwisu
facebook
Powrót
Baleary

Baleary

Tętniąca nocnym życiem Ibiza, zachwycająca pięknem skalisto-morskiego krajobrazu i uznawana za najwspanialszą wyspę Morza Śródziemnego Majorka, przyciągająca surowością i niedostępnością Formentera, czy nazywana Wyspa Zieleni i Błękitu Minorka...to właśnie są BALEARY. 

Zapraszamy na niezwykły REJS w tę część Morza Śródziemnego!

Baleary
(z hiszp. Islas Baleares) to archipelag ok. 200 wysp, leżących w pobliżu wschodniego wybrzeża Hiszpanii, w zachodniej części Morza Śródziemnego. Administracyjnie Baleary należą do Hiszpanii. Najbardziej znane, największe i najbardziej znaczące wysp archipelagu to: Majorka, Minorka, Ibiza, Formentera i Cabrera.

Baleary

MAJORKA - L’llla de la Calma znaczy Wyspa Spokoju - tak czasem bywa nazywana wyspa uznawana za najpiękniejszą w basenie Morza Śródziemnego. Majorka, najbardziej znana i najbogatsza wyspa Balearów przypomina kontynent w miniaturze, z własnymi plażami, górami, równinami i pięknym stołecznym miastem.  Słynie też z restauracji wyróżnionych gwiazdkami Michelina.

Majorka zachwyci Cię różnorodnym krajobrazem: stromymi, skalistymi wybrzeżami, piaszczystymi plażami, dużymi podmokłymi obszarami, pasmami górskimi, które schodzą w dół w kierunku żyznych dolin i równin porosłych winnicami, oliwkami, figowcami… Czy wyobrażasz sobie bardziej wspaniały widok? Kręte drogi, które przenikają senne miejscowości dzikiej Serra de Traumuntana, pachnące gaje pomarańczowe.. .Tutaj i  z nami na pewno nie będziesz się nudzić!

Baleary

Palma -  stolica Belearów, miasto typowo śródziemnomorskie, skąpane w gorących słonecznych promieniach, zasługuje na dokładniejsze poznanie.  Oprócz palm i kołyszących się jachtów, znajdują się tutaj wspaniałe zabytki. Na nabrzeżu zachowały się ślady tysiącletniej historii. Gotycka katedra, która wznosi się dumnie ponad murami miasta, góruje nad królewskim pałacem, wybudowanym przez muzułmańskich władców.  Tutaj znajdziemy nie tylko starożytne budynki, są także renesansowe dziedzińce oraz fasady w stylu modernistycznym. To tutaj dostojeństwo harmonijnie łączy się z nowoczesnością.  Niezwykłym miejscem wartym zwiedzenia jest La Seu, która powstawała przez 400 lat od 1229r. - nie ma na świecie zbyt wielu tak pięknie usytuowanych kościołów! Sama rozeta jest największa na świecie i ma średnice 12 m.  Katedra ma 6,6 tys. m kw.  Dochodząc  do niej od strony miasta nie widać ze jest taka ogromna, natomiast od strony morza widać całą jej potęgę.

Palma przycupnęła pośrodku szerokiej i głębokiej zatoki, miejscowości na dwóch końcach plaży S’Arenal i Can Pastilla z czasem zlały się ze sobą i stworzyły jeden ośrodek. Z długiej promenady wzdłuż brzegu, poprzez zatokę roztacza się widok na Palmę.
To co, już  gotowi do drogi?

Baleary

Na południe dotrzemy do Potals Vells, gdzie kilka willi stoi nad naturalnie zachowaną zatoczką. Są tam dwie piaszczyste plaże, w tym jedna… uwaga!- oficjalna plaża dla nudystów. 

Serra de Tramuntana  ciągnie się na odcinku 80 km wzdłuż północnych wybrzeży Majorki, od skalistej Sa Dragonery na zachodzie po palczasty półwysep Formentor na wschodzie i stanowi jeden z najpiękniejszych widoków na Majorce. Są to góry poprzecinane wąwozami, porośnięte kolczastymi chaszczami i kształtowane przez cztery żywioły, oraz lasy wiecznie zielonych dębów i dzikich drzew oliwnych. Na końcu Cap de Formentor, znajduje się samotnie stojąca latarnia morska , stamtąd rozpościera się widok na całą zatokę Palmy, a wspaniała panorama zapiera dech w piersi.

Baleary

Sa Calobra to głęboka zatoka, która leży w paśmie górskim Serra de Tramuntana. Powstała tu niezwykle widokowa, pełna serpentyn droga prowadząca do zatoki. Skaliste góry, które schodzą stromo klifami do morza, daje niezwykle spektakularny efekt. Zachwyca nie tylko zatoka, ale wąwóz Torrent de Pareis.

Baleary

Minorka - Wyspa Zieleni i Błękitu…Na północy wyspa zbudowana jest przede wszystkim z piaskowca, z nagim wybrzeżem narażonym na gwałtowne wiatry wiejące z Zatoki Liońskiej. Na południu dominują wapienie, z których powstały pięknie osłonięte zatoczki i przesmyki. Turystyka tutaj nie rozwinęła się tak intensywnie jak na Majorce, częściowo dlatego, że na wyspie obecne są też ośrodki przemysłowe – obuwie, sery, dżin czy lody to najsłynniejsze i najważniejsze z produktów eksportowych. UNESCO nadała wyspie status rezerwatu biosfery. 

Baleary

Ciutadella to najbardziej katalońskie miasto wyspy. Leży niecałe 50 km od brzegu Majorki, zatem nic dziwnego, że jej Stare Miasto z gotyckimi kościołami i kamiennymi fasadami w kolorach miodu  wygląda jak miniaturowa Palma. Ciutadellę najlepiej zwiedzać pieszo. Kiedy zapada zmrok, niezliczone detale architektoniczne – zegary słoneczne, płaskorzeźby świętych w zagłębieniach murów i herby - wydobyte są z mroku przez uliczne staromodne lampy i sprawiają, że ożywa historia. O tej porze rybne restauracje wypełniają się gośćmi, jednak gdy cofniemy się w głąb żlebu i spojrzymy na stare mury, można łatwo sobie wyobrazić jak wyglądało miasto wieki temu. Port znajduje się poniżej średniowiecznych murów, na końcu długiej wąskiej zatoczki.

Baleary

Na wschodzie brzeg odpowiada wyobrażeniom o dzikiej wyspie i jest tam kilka pięknych plaż, które ocalały dzięki utrudnionemu dostępowi.

Baleary

Ibiza – któż o niej nie słyszał? Po długich stuleciach niełatwej sytuacji ekonomicznej Ibiza stała się światowej sławy kurortem. Latem przyciąga m. in. miłośników muzyki tanecznej, którzy przez całą noc się bawią, a dzień spędzają na plażach. To stąd pochodzi balearski beat.

Baleary

Ibiza jest jak dwie wyspy rozdzielone jedną linią: na południu są kluby, ośrodki, saliny i długie piaszczyste plaże. Północ to skaliste klify, niezagospodarowane skaliste zatoczki, dostępne jedynie od strony morza. W głębi lądu nieutwardzone drogi biegną przez sady oliwne i migdałowe oraz maleńkie osady.  Santa Eulalia– jest trzecim co do wielkości ośrodkiem na wyspie i jedynym leżącym nad rzeką.

Baleary

Skaliste wybrzeże roi się od niewielkich, zróżnicowanych krajobrazowo zatoczek. Na północy brzeg jest coraz dzikszy i słabiej zagospodarowany. Skaliste porośnięte sosnami cyple oddzielają małe zatoczki - jedne z piaszczystymi plażami, inne otoczone lśniącymi skałami ustępującymi miejsca turkusowej głębi…

Baleary

Formentera przyciąga wytrawnych podróżników, ma do zaoferowania niewiele widoków i zabytków powszechnie kojarzonymi z Belearami. Oszczędna prostota krajobrazu, nawet jego surowość, wprowadza tu poczucie bezczasowości i przestrzeni...

I jak, wybierają się Państwo z nami, urzeczeni pięknem Balearów? Szczerze zachęcamy!!!

Żeglujemy z ludźmi w każdym wieku i elastycznie dostosowujemy się do wymagań klienta;)

* Nie wymagamy żadnego doświadczenia w żeglowaniu - w cenę rejsu wliczony jest kapitan i oficer
* Termin rejsu ruchomy- jesteśmy w stanie dostosować się do wymagań Klientów
(i dostępności lotów) :) 

Pytania? Wątpliwości? Zadzwoń a natychmiast je rozwiejemy!
  • Karolina Lipkowska Karolina Lipkowska
    + 48 533 211 147
  • kursy-motorowodne
  • dostępne w ofercie Akcja Serca
  • dostępne w ofercie Akcja Serca
  • dostępne w ofercie Akcja Serca