Drogi Użytkowniku, Zanim rozpoczniesz korzystanie z naszego Serwisu zapoznaj się z Regulaminem oraz Polityką prywatności:
Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem stron internetowych: www.akcjaserca.pl, www.special-patrol.pl, www.wodnepogotowieratunkowe.org.pl, www.motorowodny.org.pl i zobowiązuje się do przestrzegania jego postanowień w trakcie korzystania z tych stron.
Oświadczam, że zapoznałem się z Polityką prywatności stron internetowych www.akcjaserca.pl, www.special-patrol.pl, www.wodnepogotowieratunkowe.org.pl, www.motorowodny.org.pl. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z Polityką prywatności wyżej wymienionych stron www.
Przejdź do serwisu
facebook
Powrót
Grecja

Grecja

REJS PO GRECJI 
Termin: 24-31.10.2020
Błękitna woda, słońce, wiatr i pokład pod stopami - pełnia szczęścia!

 
Grecja

Żeglujemy z ludźmi w każdym wieku!!!!
REJSY WYPOCZYNKOWE, STAŻOWE, INTEGRACYJNE, RODZINNE - REJSY DLA KAŻDEGO!

GRECJA TO KRAINA WIELKIEGO BŁĘKITU - ODKRYJ JĄ Z NAMI!
PRZEPIĘKNE WIDOKI, CUDOWNY KLIMAT, CIEPŁO, BŁĘKIT I BIAŁE DOMKI - CZEGO CHCIEĆ WIĘCEJ?

Mamy dwie możliwości wybierając rejs po Grecji: Leniwe, spokojne żeglowanie, połączone z odpoczynkiem lub żeglowanie dla wymagających: Intensywne, żywiołowe, spontaniczne. Zapraszamy was na przygodę ktora będzie połączeniem jednego  i drugiego. Wspaniałe Greckie wakacje w krainie wielkiego błękitu zaczarują każdego z was.

Zapraszamy do obejrzenia galerii :)

https://www.akcjaserca.pl/galeria-zdjec/130/grecja-wrzesien-2018
https://www.akcjaserca.pl/galeria-zdjec/123/grecja-wrzesien-2017Cena rejsu: 1990 zł.

Cena zawiera:
 • jacht (Oceanis)
 • doświadczony kapitan
 • opłaty portowe
 • paliwo do jachtu

 Grecja

Koszt przelotu w dwie strony około 1000zł.
Koszt przelotu i wyżywienia jest ponoszony indywidualnie przez uczestników rejsu.
Chętnie pomożemy w znalezieniu połączenia lotniczego w przystępnej cenie.

Grecja
Rejs rozpoczniemy i zakończymy w Atenach.


Grecja
Kraina wielkiego błękitu, wiejącego Maltemi, żeglarskich wyzwań i białych domków.
Kraj ludzi o innej naturze i mentalności.
Ciekawe życie wyspiarskie, przepiękne widoki, niezapomniane chwile.

Grecja
 
PLAN REJSU    
dzień 1 ZAOKRĘTOWANIE  
dzień 2 ATENY - SOUNIO - KEA (VOURKARI) 40
dzień 3 KEA - LOUTRA (KITHNOS) 20
dzień 4 LOUTRA - SIROS - MYKONOS 40
dzień 5 MYKONOS - DELOS - PAROS 25
dzień 6 PAROS - IOS 25
dzień 7 IOS - SIKINOS - THIRA 20
dzień 8 THIRA - FOLEGANDROS 30
dzień 9 FOLEGANDROS - KIMOLOS - SIFNOS 20
dzień 10 SIFNOS - SERIFOS 20
dzień 11 SERIFOS - MERICHAS (KITHNOS) 15
dzień 12 MERICHAS - POROS 45
dzień 13 POROS - AEGINA 30
dzień 14 AEGINA - ATENY 25
dzień 15 WYOKRĘTOWANIE  
 
DŁUGOŚĆ TRASY:    355 MIL

Dokładną trasę ustalamy wspólnie, przed rejsem. Uwzględniamy Wasze indywidualnie oczekiwania. Oczywiście w trakcie rejsu dowolnie ją zmieniamy wg. aktualnych nastrojów, zachcianek i warunków pogodowych.

Grecja

Mówi się, że Grecja to kraj tysiąca wysp (w szczególności jest to aż 1400 wysp, z czego 227 zamieszkanych), a żeby poznać Grecję naprawdę, trzeba zawitać niemal na każdą z nich. Każda bowiem jest niepowtarzalna, piękna i odsłania jakąś prawdę na temat Grecji, jedną z jej twarzy.

Czy trzeba przekonywać dłużej, że jedynie REJS pośród wielu greckich wysp i różnych archipelagów daje realną możliwość zasmakowania we wszystkim, co tej kraj ma do zaoferowania ?

 Powszechnie wiadomo, że Grecja jest kolebką kultury europejskiej. Jadąc tam, nie tylko mamy możliwość zatracenia się w lazurze wody i błękicie nieba, w oliwkach i greckiej frappe, czy skąpania się w promykach helleńskiego słońca (a pogoda jest tam gwarantowana!). To także uczta dla ducha i możliwość obcowania z historią przez duże "H" – chcąc nie chcąc na każdym kroku natykamy na ślady starożytnej cywilizacji i niemal czujemy, jak wokół krążą myśli greckich filozofów.  

Krajobrazy, jakie napotykamy w Grecji doskonale odpowiadają marzeniom na temat śródziemnomorskich, leniwych wakacji – skąpane w blasku słońca białe domki i kościółki, góry, skały i...morze, wszędzie dookoła urzekające swoim błękitem. Sztandarowy pod tym względem jest archipelag Cyklad leżący na Morzu Egejskim, ze słynnymi wyspami usianymi winnicami, bizantyjskimi kościółkami z błękitnymi kopułami i tarasowo budowanymi miasteczkami.

Grecja

Mykonos – wyspa słynąca z XVI-wiecznych wiatraków, znakomitych zbiorów sztuki mykeńskiej, datowanych na XVI-XII w. p.n.e. oraz kościoła Paraportiani, uznawanego za najczęściej fotografowany obiekt w całej Grecji. Na Mykonos znajduje się też dzielnica domów położonych bezpośrednio na wodzie, zwana Małą Wenecją. Jest to również wyspa uznawana za najbardziej imprezową z całego archipelagu. Jej przeciwieństwem jest nieduża wyspa Folegandros – idealna dla osób szukających spokoju, niezniszczona przez masową turystykę, pełna dzikich plaż i kotów, klimatycznych zakątków i serdecznych mieszkańców.

Delos – uznawana jest za świętą wyspę, pełna antycznych ruin, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obecnie niezamieszkana, jest najmniejszą wyspą archipelagu.

Sifnos – to stolica garncarstwa w basenie Morza Egejskiego, słynie z wyrobu charakterystycznych mis, naczyń i popielniczek.

Grecja

Paros – uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w archipelagu Cyklad. Znajdują się tam jedne z największych pokładów marmuru na świecie. To właśnie z marmuru z Paros powstały słynne dzieła: Nike z Samotraki i Wenus z Milo.

Ciekawostką jest to, że każde główne miasto na poszczególnych wyspach Cyklad określane jest mianem Chora, w szczególności w przypadku gdy główna osada nosi tę samą nazwę co wyspa. Oznacza to, że każda z wysepek ma swoją Chorę. 

Niezwykle ciekawe i stosunkowo mało znane, a co istotne – leżące bardzo blisko kontynentalnej Grecji są Wyspy Sarońskie – raczej omijane przez masowych turystów, spokojne, część z nich o krajobrazie niepopsutym wielkimi hotelami, w zamian za to z niewielkimi, urokliwymi osadami.

Egina (Aegina) – wyspa, na której powstała słynna powieść "Grek Zorba" Nikosa Kazandzakisa, słynie z orzechów postacjowych, ale też z wspaniałych oliwek, migdałów, winogron, fig i wyrobów ceramicznych. W sezonie tętni życiem kulturalnym, odbywa się tu wiele festiwali i koncertów.

Poros – wyspa składająca się z dwóch mniejszych, połączonych mostem. Słynie z wyjątkowo bogatej i bujnej roślinności, posiada rozbudowaną infrastrukturę, więc jest popularnym kurortem turystycznym. 

Dla chętnych możliwość przejścia stażu żeglarskiego!

* Nie wymagamy żadnego doświadczenia w żeglowaniu- w cenę rejsu wliczony jest kapitan i oficer.
* Termin rejsu ruchomy- jesteśmy w stanie dostosować się do wymagań Klientów (i dostępności lotów) :)

Masz więcej pytań? Zadzwoń lub napisz!
 • Romana Nowacka Romana Nowacka
  +48 533 211 127
 • Marek Jasiński Marek Jasiński
 • kursy-motorowodne
 • dostępne w ofercie Akcja Serca
 • dostępne w ofercie Akcja Serca
 • dostępne w ofercie Akcja Serca