Drogi Użytkowniku, Zanim rozpoczniesz korzystanie z naszego Serwisu zapoznaj się z Regulaminem oraz Polityką prywatności:
Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem stron internetowych: www.akcjaserca.pl, www.special-patrol.pl, www.wodnepogotowieratunkowe.org.pl, www.motorowodny.org.pl i zobowiązuje się do przestrzegania jego postanowień w trakcie korzystania z tych stron.
Oświadczam, że zapoznałem się z Polityką prywatności stron internetowych www.akcjaserca.pl, www.special-patrol.pl, www.wodnepogotowieratunkowe.org.pl, www.motorowodny.org.pl. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z Polityką prywatności wyżej wymienionych stron www.
Przejdź do serwisu
facebook
Powrót
Morze Północne

Morze Północne

NIEZAPOMNIANY REJS po Morzu Północnym – to ciekawa alternatywa dla pozostałych rejsów w naszej ofercie, których znakomita większość odbywa się wśród ciepłych mórz i oceanów.

Coś nowego, coś innego, ale przygoda również gwarantowana!

Morze Północne
 
Amsterdam, Edynburg, Bergen – czy wiesz co łączy te słynne miasta? Zgadza się, wszystkie są starymi portami leżącymi przy brzegach Morza Północnego. 

Ten rejs to możliwość zwiedzenia najpiękniejszych i najstarszych portowych miast północnej Europy za jednym zamachem! Od brzegów głównej części Starego Kontynentu (Niemcy, Belgia, Holandia) aż do Wysp Brytyjskich i skalistej Szkocji, a stamtąd wprost w objęcia poprzecinanej pięknymi fiordami Norwegii. Obszar Morza Północnego to także wiele urokliwych wysp, w tym archipelagu Wysp Fryzyjskich, leżącego przy brzegach Holandii, Niemiec i Danii.

Morze Północne

Granat wzburzonych morskich fal przed oczami, niesamowity wiatr od oceanu we włosach, słone powietrze pełne jodu sprawią, że tę morską przygodę będziecie Państwo czuć całym sobą!

Morze Północne

Morze Północne to idealne miejsce dla odbycia rejsu stażowego po wodach pływowych, ale również świetny pomysł na wyprawę dla wszystkich spragnionych PRAWDZIWEJ morskiej żeglugi!

Morze Północne to morze szelfowe przy brzegach Europy, jest częścią Oceanu Atlantyckiego. Położone jest między brzegami Niemiec, Holandii , Belgii i Francji na południu, Danii, Norwegii i Szwecji na wschodzie oraz Wysp Brytyjskich na zachodzie.

Morze Północne

Wschodnie wybrzeże Szkocji – z niezwykłymi klifami, zasnutym mgłą krajobrazem, aurą tajemniczości i niesamowitości, a jednocześnie duchem bogatej historii unoszącym się w powietrzu. To możliwość zobaczenia niezwykłych, malowniczo położonych, starych twierdz i zamków jak na przykład Dunnotar Castle, niedaleko miejscowości Stoneheaven, czy czerwonych klifów w rezerwacie przyrody Seaton Cliffs, leżącym nieopodal Arbroath, miasteczka zbudowanego niemal w całości z czerwonego piaskowca.

Edynburg – to tutaj leży jedna z najstarszych fortec świata – Edynburski Zamek. Miasto może poszczycić się również wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, obfitującym w niezwykłe zabytki Starym i Nowym Miastem. Nie należy zapominać, że Edynburg to również miasto pubów - jest ich ponad 700, a większość zlokalizowana jest przy ulicy pubów czyli Rose Street. Zainteresowanym mocniejszymi procentami polecić możemy Muzeum Szkockiej Whisky – tradycyjnego trunku Szkotów, gdzie można przekonać się na własne oczy, że napój alkoholowy naprawdę może być traktowany jako dobro narodowe czy obiekt muzealny.

Morze Północne

U brzegów Morza Północnego zlokalizowana jest też kolebka golfa St. Andrew czy "Granitowe Miasto" – jak nazywane jest związane z przemysłem naftowym Aberdeen. Nie należy bowiem zapominać, że Morze Północne to, poza walorami estetycznymi, rejon obfitujący w złoża cennych surowców.

Norwegia – tu zwiedzić możemy chociażby przepięknie położone Bergen, zwane"bramą do fiordów", miasto leżące na styku Morza Północnego i Norweskiego i umiejscowione na siedmiu wzgórzach, co nadaje mu iście bajkowy charakter. Hanzeatycka starówka Bryggen, malownicze zbocza usiane kolorowymi, drewnianymi domkami i statki pływające po fiordzie – to wszystko przykuwa i cieszy wzrok z każdego miejsca Bergen, a jeśli ktoś chciałby zobaczyć jeszcze więcej, najlepiej udać się kolejką na Wzgórze Floeyen, stanowiące znakomity punkt widokowy, z którego rozpościera się cała panorama miasta i opływających go fiordów. W Bergen warto też odwiedzić słynny targ rybny – Fisketorget.

Morze Północne

Archipelag Wysp Fryzyjskich – urzekający surowością krajobrazu i spokojem, zakłócanym raz po raz przez sztormy i silne wichury. Rozciąga się wzdłuż wybrzeży Holandii, Niemiec i Półwyspu Jutlandzkiego (Dania). Nigdy nie był to łatwy teren do mieszkania – sztormy, zalania i wiatry nie ułatwiały miejscowym życia, lecz mimo to zawsze znajdowały swoich amatorów, zarówno wśród rodzimych mieszkańców jak i turystów. Jest bowiem jakieś urzekające piękno w przeciwstawianiu się sile żywiołu, w prostocie wietrznego krajobrazu, gdzie brak lazurowego morza, czy wiecznie skąpanych w słońcu plaż stanowi, paradoksalnie, ogromny atut.

Morze Północne

Granatowo-szara toń, silny wiatr, zmieniające się konfiguracje chmur i kierunki oraz siła wiatru i bynajmniej nie jednostajna, przewidywalna aura – czy to nie idealne warunki dla wspaniałej, morskiej przygody?

O niezwykłości tego miejsca stanowi Morze Wattowe – wbrew nazwie nie będące morzem, ale akwenem, który ze względu na walory przyrodnicze i unikatowy ekosystem został wpisany na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Jego główną część stanowią watty - szerokie równiny pływowe odsłaniane w czasie odpływu morza, po których można spacerować! Tak, nie mylicie się – to spacer po odsłoniętym dnie morza!

Morze Północne

Archipelag dzieli się na Wyspy Zachodniofryzyjskie, należące do Holandii (m.in. Texel, Terschelling czy Ameland), Wschodniofryzyjskie, przynależne do Niemiec (Borkum, Juist, Baltrum i inne) oraz Północnofryzyjskie, podzielone pomiędzy Danię (wyspy: Fano, Mando, Romo) i Niemcy (Sylt, Fohr, Amrum, Pellworm).

Morze Północne

Jeśli chodzi o ruch turystyczny, szczególnie upowszechniony jest on właśnie w części północnej. Wyspa Sylt – największa niemiecka wyspa na Morzu Północnym – przez lata uznawana była za idealne miejsce wypoczynku dla najbogatszych Niemców. Mimo północnego położenia może cieszyć się ciepłym klimatem, który zawdzięcza wpływom ciepłego prądu morskiego-Golfsztromu. Sylt oferuje piękne plaże, wydmy, wiele terenów do pieszych wędrówek oraz niezapomniane, malownicze widoki. 

Morze Północne

Odbywamy rejsy z ludźmi w każdym wieku i dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb klienta!

Postaramy się zorganizować wszystko tak, aby wyjazd był w 100% udany i niezapomniany!

Rejs po Morzu Północnym to możliwość zobaczenia w czasie jednej wyprawy wielu ciekawych, pięknych miejsc, należących do różnych kultur i krajów!

To idealne miejsce na odbycie rejsów stażowych - zdobycie doświadczenia, naukę locji i nawigacji, na poznanie smaku prawdziwej żeglarskiej przygody i walki z morskim żywiołem.

* Nie wymagamy żadnego doświadczenia w żeglowaniu- w cenę rejsu wliczony jest kapitan i oficer.
* Termin rejsu ruchomy- jesteśmy w stanie dostosować się do wymagań Klientów

Masz więcej pytań? Napisz lub zadzwoń
  • Karolina Lipkowska Karolina Lipkowska
    + 48 533 211 147
  • Romana Nowacka Romana Nowacka
    +48 533 211 127
  • kursy-motorowodne
  • dostępne w ofercie Akcja Serca
  • dostępne w ofercie Akcja Serca
  • dostępne w ofercie Akcja Serca