Drogi Użytkowniku, Zanim rozpoczniesz korzystanie z naszego Serwisu zapoznaj się z Regulaminem oraz Polityką prywatności:
Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem stron internetowych: www.akcjaserca.pl, www.special-patrol.pl, www.wodnepogotowieratunkowe.org.pl, www.motorowodny.org.pl i zobowiązuje się do przestrzegania jego postanowień w trakcie korzystania z tych stron.
Oświadczam, że zapoznałem się z Polityką prywatności stron internetowych www.akcjaserca.pl, www.special-patrol.pl, www.wodnepogotowieratunkowe.org.pl, www.motorowodny.org.pl. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z Polityką prywatności wyżej wymienionych stron www.
Przejdź do serwisu
facebook
Powrót
Seszele

Seszele

REJS PO SESZELACH

"Powietrze, które wdychasz, widoki, które podziwiasz, jedzenie, które smakujesz, język, który słyszysz i uczucie jakiego doświadczasz... - nic znajomego. To jest właśnie prawdziwa wolność."

Seszele

Przyroda, która zachwyci Cię swoim pięknem, bujną, tropikalną roślinnością, krystalicznie czystą wodą. Pięknie ukształtowane zatoczki, otoczone wodami Oceanu Indyjskiego, pełne delikatnego, białego piasku. To właśnie Seszele, nie bez powodu nazywane "Zaginionym Edenem".

Seszele

Żeglujemy z ludźmi w każdym wieku!!!
REJSY WYPOCZYNKOWE, STAŻOWE, INTEGRACYJNE!


Koszt przelotu i wyżywienia ponoszony jest indywidualnie. Chętnie pomożemy w znalezieniu połączenia lotniczego.

Nie przegap tej okazji! Dodatkowo nie musisz się zajmować organizacją, niepotrzebne jest doświadczenie, my się tym zajmiemy! W cenę rejsu wliczony jest kapitan i oficer ;) 

Seszele

Wspominając o Seszelach nie sposób pominąć przezroczystych wód, które uznawane są za jedne z najbardziej wartościowych na całym świecie. Zachwycają niezmierzonym bogactwem ryb i raf koralowych, o najróżniejszych barwach i kształtach. Jest to idealne miejsce zarówno dla początkujących nurków, jak i tych bardziej zaawansowanych. 

Miłośnicy plażowania znajdą tu raj na Ziemi. Każda wysepka posiada niekończące się pasma białego piasku. Wysepki sprawiają wrażenie opuszczonych spokojnych przystani, gdzie można wygrzewać się godzinami, a po kąpieli słonecznej - odprężyć się w turkusowych wodach Oceanu Indyjskiego.

Seszele

Krótkie dystanse, wiele dobrych miejsc do kotwiczenia, lekkie równomierne wiatry sprawiają, że Seszele są idealnym miejscem do żeglowania.
Zapraszamy do odbycia wspólnej przygody, ahoj!

A jeśli jakimś cudem nie przekonali się Państwo do tej pory do odwiedzenia tego rajskiego miejsca, poniżej jeszcze garść opisowych informacji prezentujących bogactwo archipelagu.

Seszele, Seszele...

Któż o nich nie słyszał ?;) Błogi wypoczynek, plaże, słońce, luksus i do tego dobrze spędzony czas z nami... 

Dla przypomnienia: Seszele są archipelagiem 115 wysepek i wysp rozrzuconych po krystalicznie czystych wodach Oceanu Indyjskiego, ok. 1600 km od wybrzeży Afryki, położone na północny wschód od Madagaskaru. Pobliskie państwa i terytoria zamorskie to Mauritius i Reunion na południe oraz Malediwy na północny wschód.

Seszele to bajeczne widoki, białe piaszczyste plaże, przepiękne rafy koralowe i góry. To również sympatyczni i szczodrzy mieszkańcy, a przede wszystkim bezstresowe otoczenie, wypełnione gorącą, afrykańską muzyką. Seszelczycy uwielbiają tańczyć! Można ich uznać za nowy naród, mają krótką historię, ponieważ jako odrębna społeczność istnieją mniej więcej od stulecia. Niecałe 200 lat temu przybyli pierwsi osadnicy, francuscy koloniści. Seszele są tyglem kulturowym, to bogactwo kultury, ciekawa tradycja pełna folkloru i legend.

Seszele

Seszele to również cała gama „pospolitych” posiłków jak kalmary czy krewetki ;) Kuchnia kreolska to głównie ryby i skorupiaki.

 To wspaniałe miejsce dla ludzi którzy lubią nurkować! Seszele bowiem się cieszą uznaniem wśród entuzjastów nurkowania z akwalungiem, zarówno ze względu na warunki pod wodą, jak i profesjonalizm tutejszych ośrodków. Jest to doskonałe miejsce dla osób, które nigdy wcześniej nie nurkowały. Płytkie wody i wspaniałe rafy koralowe, stanowią bezpieczne i atrakcyjne miejsce do nauki.

Wokół niezwykłych granitowych skał powstał podwodny, zdumiewająco bogaty świat. Jaskrawo ubarwione ryby, granitowe ściany i kaniony, malowane kalejdoskopem barw, dzięki bujnemu rozwojowi gąbek, korali i bezkręgowców.

Tę różnorodność poszerzają jeszcze atole koralowe.

 Seszele

Każda z licznych wysp oferuje trochę inne atrakcje.  Plaże Seszeli są bajecznie piękne. Urocze, niemal dzikie i zaciszne zatoczki wypełnione białym piaskiem, otoczone turkusowymi wodami, tworzą doskonałe warunki do wypoczynku.  Na wybrzeżach pełno jest  hoteli, barów, restauracji, oraz szereg rozrywek. 

Mahe - główna wyspa, jest bardziej skomercjalizowana i zagospodarowana niż pozostałe, mieszka tutaj większość Seszelczyków. Nadal pozostała jednak miejscem, w którym wszyscy się znają i spotykają na partyjce domina pod sklepem.  Jest to największa i najwyższa wyspa, i cechuje ją nadzwyczajne piękno. Nadmorskie krajobrazy charakteryzuje duża różnorodność, od granitowych urwisk, gdzie fale oceanu rozbijają się o potężne głazy, po ustronne zatoczki otoczone palmami. Komu znudzą się turkusowe wody i srebrzyste plaże może wybrać się na wzgórza i zanurzyć w cichy deszczowy las. Stolicą Mahe jest maleńka Victoria, z jednej strony graniczy z górami, z drugiej z morzem. Stara Victoria u podnóża gór to dzielnica pełna wąskich uliczek i osobliwych chodników, obok ciągną się eleganckie francuskie budowle w stylu kolonialnym. Aleje nowej Victorii są bardziej okazałe, chodniki szerokie i płaskie, co kawałek oczy cieszą przepiękne ogrody.

Seszele

Silhouette to trzecia co do wielkości wyspa granitowa i piąta w całym archipelagu seszelskim. Znajduje się tutaj wyjątkowa różnorodność flory i fauny.  Na wyspie nie ma dróg, gęste lasy zachowały się niemal w dziewiczym stanie. Plaże na wschodnim wybrzeżu osłonięte są przez rafę koralową, co stwarza doskonałe miejsce na pływanie i nurkowanie.

North jest mniej górzysta niż Silhouette.

Praslin – wyspa znacznie mniej górzysta, słabiej zaludniona, w jej osłoniętych dolinach rosną prastare lasy palmowe. Z dala od cienistego lasu ciągną się wspaniałe białe plaże i hotele. To tu znajduje się plaża, którą swego czasu okrzyknięto najlepszą na świecie – Anse Lazio. Piasek jest tu tak drobny i miękki jak cukier puder, gdzieniegdzie upstrzony granitowymi głazami, a kąpiel to niezwykłe doznanie.

 Seszele

Cousin, Cousine i Aride – te wyspy są ostoją ptactwa lądowego i morskiego.  Cousin jest rezerwatem dla wielu innych gatunków zwierząt nie tylko ptaków. W zaroślach żyją kraby pustelniki, można spotkać tu żółwie olbrzymie albo żółwia szylkretowego, ponieważ Seszele są jedynym miejscem na świecie gdzie zwierzęta te wypełzają na brzeg w ciągu dnia.

 Seszele

La Digue – ta granitowa wyspa uchodzi za jedną z najpiękniejszych na Seszelach. Malownicze wybrzeże, z plażami w cieniu olbrzymich głazów. Życie tutaj płynie w niespiesznym, relaksującym tempie.

Planowana trasa:
Przelot:
Waluta: rupia seszelska
Język urzędowy: kreolski, francuski, angielski.

Dla chętnych możliwość przejścia stażu żeglarskiego.

*Nie wymagamy żadnego doświadczenia w żeglowaniu- w cenę rejsu wliczony jest kapitan i oficer.
*Termin ruchomy- jesteśmy w stanie dostosować się do wymagań Klientów (i dostępności lotów) :)
  • Karolina Lipkowska Karolina Lipkowska
    + 48 533 211 147
  • Romana Nowacka Romana Nowacka
    +48 533 211 127
  • kursy-motorowodne
  • dostępne w ofercie Akcja Serca
  • dostępne w ofercie Akcja Serca
  • dostępne w ofercie Akcja Serca